Auto Express talverehvide test [2022]

Auto Express on oma testides naasnud enim müüdud mõõdu juurde – 205/55R16. Viimati katsetasid nad seda mõõtu piiratud tingimustes Covidi tõttu 2020.aastal, kui Bridgestone võitis testis esimese võidu Blizzak LM005 mudeliga.

Michelin on samuti tagasi oma Alpin 6-ga. Hankookil on uus talvine i*cept RS3, Pirellil aga Cinturato Winteri uusim versioon 2 ja Vredestein naaseb oma Wintraci rehviga.

Probleemid laoseisude ja peatselt uute disainide turule tulemisega ei lasknud seekord osalema ka teisi rehvitestide regulaarseid külastajaid, sealhulgas Goodyear, kes lükkas oma uusima UltraGripi turuletoomise edasi.

Kuidas testimine käis

Esimest korda kahe aasta jooksul suutsis Auto Express naasta oma tavapärase katserutiini juurde, ilma reisipiiranguteta. Tänavune testimine algas Põhja-Soomes Goodyeari Arktika keskuses Saariselkas Ivalo lähedal. Seal hinnati lumesuutlikkust pidurdamisel, veojõul, juhitavusel ja kurvides.

Kurvikatse keskendus ringiaegadele ümber lumega kaetud ringi, kiirendades punktini, kus joont sai lihtsalt hoida. Käsitsemise tulemus põhines ka ringiaegadel, kuid ümber raja, mis hõlmab suuri kõrguse muutusi, juuksenõelte, pikkade pöörete ja keeruliste pöördekombinatsioonidega, et paljastada täielikult rehvi juhitavus

Märgkatseteks suunduti veidi lõuna poole, kuid siiski paljudest Euroopa katseradadest põhja poole, et saavutada madalam temperatuur, milles talverehvid on loodud töötama. Temperatuur mängib rolli märjal juhitavuses, kurvides ja pidurdamisel. Madalamas temperatuuris peaks eelis olema talverehvidel, samas kui suvised rehvid töötavad kõige paremini kõrgemate temperatuuridega.

Kahjuks Saksamaal Hannoveri lähedal asuvas Continentali Contidromis ilm ei kohustanud ja temperatuurid olid kõrgemad, kui me ideaalis sooviksime.

Pidurdamiseks mõõtsime 80 km/h (50 miili tunnis) peatumiseks kulunud teepikkust, kasutades rööpasüsteemi, mis tagab, et iga kord kasutatakse sama asfalti. Ringiajad registreeriti juhitavuse ja ringikatsete jaoks.

Testi tulemused

  1. Continental WinterContact TS 870
  2. Bridgestone Blizzak LM005
  3. Hankook i*cept RS3
  4. Pirelli Cinturato Winter 2
  5. Vredestein Wintrac
  6. Michelin Alpin 6

Pikem ülevaade testimisest ning kuidas erinevad rehvid märjal, lumel jm toimisid saad lugeda Auto Expressist.