Millal on lubatud kasutada suverehve 2022

Märtsi alguses sai talverehvide kohustuslik hooaeg otsa, see aga ei tähenda, et peaks kohemaid tormama suverehve autole alla panema: kui jätkuvad talvised ilmad on lubatud naastrehvide kasutamine. Suverehvid muutuvad tänavu kohustuslikuks 1. maist.

Seadus reguleerib kasutust

Naastrehvide kasutusaeg on reguleeritud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega “Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ja nõuded varustusele”. Määruse kohaselt on naastrehve lubatud kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, kuid erandina talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral kuni 30. aprillini. Talvisete tee- ja ilmastikuolude üle annab seadus igal autohile enda otsustada.

  • Talverehvidega (naelrehvid) võib sõita kuni 30.aprillini
  • Talverehvidega (lamellrehvid) võib sõita aastaringi
  • Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist
  • Suverehvidega võib sõita alates 01.märtsist

Kontrolli suverehvid üle enne vahetamist

Enne rehvivahetust vaata üle suverehvide mustrisügavus. Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 mm, siis tuleks osta uued rehvid, sest need ei pea tervet hooaega vastu. Seadus näeb ette, et suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid soovitame rehvivahetusele mõelda juba siis, kui nende jääksügavus on 2 mm.

Tule rehvivahetusele

Aitame valida õiged rehvid! Helista meile